צרו קשר לייעוץ חינם

  מומחים השקעות מתייחסים לעיתים לכספים "ישנים" (מלשון, לישון) בתור כספים שאינם נושאים ריבית או שנשחקים בתנאי אינפלציה. אך בישראל, כך מסתבר, יש גם כספים רדומים מסוג אחר לגמרי. כלכלנים מסבירים שקרוב ל-550 אלף חשבונות בישראל מוגדרים בתוך חשבונות ללא תנועה או פקל"ת (פיקדון ללא תנועה). זהו סכום עתק של כסף, שרובו הולך ונשחק וחלקו הגדול אפילו לא ידוע ולא מוכר לבעליו החוקיים. 

  הגיע הזמן שהציבור יתעורר (אולי גם לכם זה כדאי)

  הבנקים ומוסדות פיננסיים בישראל נמצאים תחת פיקוח. כלל חשוב שמחייב את המוסדות הפיננסיים הוא ליידע את הציבור על כך שקיימים ברשותו כספים רדומים. זוהי מעין קריאה לפעולה. הזמנה לקום ולעשות מעשה, להורות להפקיד את הכסף בתוכנית חיסכון או לבחור אפיק אחר. אפילו, במקרה הצורך, למשוך את הכסף לצורך כל שימוש שהוא, הפקדה לפנסיה, חיסכון לילדים, קניית בית, לא משנה מה.

  אך מסתבר כי הרבה אנשים לא מקבלים הודעות או דיווחים. אנשים שפתחו חשבון לפני שנים ועברו דירות. אנשים שלבנקים לא רשומה כתובתם המדויקת. ויש גם חשבונות של אנשים שנפטרו. אותם אנשים, ז"ל, שבעצם אולי לא זכרו שיש לזכותם כספים. או שפשוט הידע הזה לא הגיע ליורשים כחוק. 

  את כל הכספים הללו כדאי "להעיר". ולכך כדאי גם להוסיף שיש זכויות במוצרים פיננסיים גם מחוץ למערכת הבנקאית. קופות גמל וקרנות השתלמות. קופות פנסיה וחסכונות המשולבים עם ביטוחי חיים. אין ספק, הגיע הזמן שהציבור יתעורר (אולי גם לכם זה כדאי). 

  כיצד לעורר כסף רדום 

  כדי לעורר כסף רדום יש ליצור קשר עם הבנק. לעיתים יש צורך להזדהות כבעלי החשבון או להמציא מסמכים. כך למשל בתור יורשים, יש להמציא תעודת פטירה, צו ירושה, צו מימוש צוואה. כלומר, יש להוכיח כי הכספים הרדומים שייכים לכם. אולם מה עושים אם אתם כלל לא בטוחים אם יש כספים רדומים המגיעים לכם? יש לכך פתרון. הפתרון נקרא – אופקים. חברת אופקים מתמחה באיתור כספים ומימוש זכויות פיננסיות (למשל החזרי מס). איתור חשבונות ישנים ורדומים, איתור קופות גמל וזכויות השייכות לכם.

  צרו קשר לייעוץ חינם

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר.