צרו קשר לייעוץ חינם

  קרן הפנסיה הינה הפרשה חודשית המופרשת על ידי המעסיק והעובד כדי להבטיח קצבה חודשית ובטחון כלכלי לעובד בעת הגיעו לגיל פרישה. במקרה של שכיר העובד והמעסיק משתתפים בהפרשה ובמקרה של עצמאי ההפרשה מתבצעת על ידו. כספי הפנסיה מחולקים לשני חלקים, כספי תגמולים וכספי פיצויים. הכספים שהופרשו לקרן הפנסיה ניתנים למשיכה בעת סיום ההעסקה במקום העבודה, ובכפוף לאישור המעסיק ותקנות מס הכנסה. כאמור, כספים אלו מיועדים לעת הפרישה ולכן משיכת כספים מקרן פנסיה מוגדרת כסכום הוני ומשיכתם שלא בהתאמה לתקנות מס הכנסה מוגדרת משיכה שלא כדין ותחויב במס בגובה של  35% ובמקרים אחרים במס של עד 47%.
  ניתן לבצע את משיכת הכספים מקרן הפנסיה באופן עצמאי או באמצעות חברות המספקות שירות זה. מדוע כדאי לבצע זאת דרכנו? הליך משיכת הכספים הינו בירוקרטי ודורש התעסקות וזמן. בנוסף, כללי המשיכה הינם נושא מורכב וייתכן  ואתם זכאים להקלות במס בעת המשיכה, או אף לפטור מלא, כל עוד תבצעו זאת בהתאם לכללים אלו. למשל, במקרה של בעלי הכנסות נמוכות, ניתן להגיש בקשה למשיכת הכספים מקרן הפנסיה עד תקרה מסוימת,  אנו בחברת 'אופקים' המתמחים בנושאים ושירותים אלו נמצאים כאן לסייע לכם ולבחון האם וכיצד כדאי לבצע את משיכת הכספים מקרן הפנסיה.
  באופן כללי, מכיוון שכספים אלו נועדו להבטיח את ביטחונכם הכלכלי בעת פרישה, עדיף שלא לבצע משיכת כספים מקרן פנסיה לפני הזמן.
  למרות זאת, ישנם מקרים כלכליים וצרכים דחופים אחרים המצדיקים את משיכת הכספים ואנו פה כדי לעשות זאת עבורכם. באופן כללי המסמכים הדרושים הם צילום תעודת זהות ואישור ניהול חשבון או המחאה בנקאית על שמכם ובעת משיכת כספי פיצויים לאחר סיום העסקה, גם טופס 161 מאת המעסיק. משיכת הכספים מקרן הפנסיה תבוצע עד 4 ימים ממועד הגשת הבקשה.
  באופן כללי חשוב לומר כי כספי הפנסיה נועדו לרווחתכם וביטחונכם הכלכלי בעת הגיעכם לגיל פרישה, ולכן הגישו בקשה למשיכת הכספים רק במקרה הצורך ובשיקול דעת. השאירו את פרטיכם ונציגינו ייצרו עמכם קשר בנוגע למשיכת הכספים מקרן הפנסיה.

  צרו קשר לייעוץ חינם

   כתיבת תגובה