צרו קשר לייעוץ חינם

  הכתבה הזאת עשויה להניב לכם כסף. כסף שאולי מגיע לכם, ושכחתם או לא ידעתם. לאיתור כספים יש הרבה מאוד משמעויות. עבור הציבור הרחב, אולי לא יעניינו כל כך סכסוכים עסקיים, כאשר שותף אחד מסתיר כספים מפני שותפים אחרים. ואכן, לא על זה אנו רוצים לספר כאן. אנו רוצים לספר על איתור כספים בתור תופעה הרלוונטית להרבה מאוד אנשים, יתכן מאוד שגם לכם. 

  כיצד איתור כספים רלוונטי לציבור הרחב 

  ריכזנו עבורכם כמה וכמה דוגמאות לכספים שאבדו וניתן לאתר. די מהר תבינו מתי ובאילו מקרים הדוגמאות הללו רלוונטיות גם לכם. 

  1. חשבונות ישנים – אם אי פעם פתחתם חשבון בנק ואחר כך פתחתם חשבון אחר, יתכן שבחשבון הישן מחכה לכם כסף. בנק שלא הצליח לאתר בעלים של חשבון ישן פשוט מגדיר את החשבון בתור "חשבון ללא תנועה". 
  2. זכויות פנסיה ממעסיק קודם – אם עברתם מקום עבודה לפני כמה שנים (אפילו עשר או עשרים שנה) יכול להיות שיש לכם קרן פנסיה או קופת גמל לא פעילה. כלומר, אפילו אם אתם מפקידים היום לקרן פנסיה, אולי יש לכם "בצד" קרן או אפילו שתיים ששכחתם מקיומן. 
  3. חשבון יורשים – על פי נתוני בנק ישראל, כמעט מאה אלף חשבונות בנק שייכים ליורשים (חשבון נפטר). חלק גדול מהחשבונות הללו נמצא חודשים ואפילו שנים כאבן שאין לה הופכין. הרבה יורשים שגרים בארץ או בחו"ל אפילו לא יודעים שמגיעים לכם כספים. 
  4. תוכניות חיסכון ישנות – פעם היה מאוד מאוד מקובל לפתוח תוכניות חיסכון. הכסף נצבר בחשבון חיסכון נפרד. אם יתכן שפעם פתחתם לעצמכם או לילדים חשבון שכזה (או שהוריכם פתחו בשבילכם) יתכן שזהו כסף שפשוט צריך לאתר. 
  5. מוצרים פנסיוניים כגון ביטוח בשילוב חיסכון, ביטוחי מנהלים, קופות תגמולים, כל חיסכון ארוך טווח שלא מקושר לחשבון עו"ש פעיל עשוי להישכח. 

  כך לקדם איתור כספים ומהר 

  תופעה של כספים שנעלמו מוכרת בכל העולם. בנק ישראל מגדיר זאת בתור "הר של כספים" שמגיע לציבור. אם לא תחפשו, תפסידו. חברת אופקים, מתמחים באיתור, חשבונות רדומים, החזרי מס. זה שלכם ובשבילכם.

  צרו קשר לייעוץ חינם

   מאמרים שעשויים לעניין אותך

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר.