החזר מס לשכירים באינטרנט

מיליארדים של שקלים נמצאים בקופת המדינה ללא דורש. הכסף הזה שייך לנו האזרחים אך אנו מבורות לא יודעים על קיומו וכמו כן גם לא יודעים איך לקבלו בחזרה לחשבוננו הפרטי. מאידך גיסא המדינה לא תחזיר לנו את הכסף לחשבוננו מבלי שנבקש בקשה מיוחדת בטפסים מיוחדים. הכצעקתה איך יתכן הדבר הזה, איך יתכן כי מגיע לנו כסף ואף אחד לא דואג לעדכן אותנו בדבר.
התשובה היא אף אחד לא אשם המדינה לא אשמה מפני שהיא לא ערוכה מבחינה טכנולוגית וגם מבחינה של מידע לדעת כמה כסף במדויק מגיע לכל אזרח. מהן הסיבות שבגינן מגיע לנו הכסף. במאמר זה אנסה להסביר את הרעיון של החזרי מס בישראל, בצורה הפשוטה ביותר כדי לתת קצת אור לתעלומה הגדולה מבחינה כלכלית.

ראשית, אנו צריכים להבין שבמדינת ישראל ההתחשבנות בין רשות המיסים לאזרח בסיכומו של דבר נעשית ע"י חשבון שנתי ולא ע"י חשבון חודשי. הכוונה היא שמרבית השכירים במדינת ישראל מקבלים תלוש משכורת חודש בחודשו, אותו שכיר המקבל את תלוש המשכורת כל חודש ממלא טופס הנקרא 101 כל תחילת שנה או כל פעם שהוא מתחיל עבודה חדשה אצל מעביד חדש. הקשר הישיר של השכיר עם חשב השכר בעבודה הוא בדרך כלל פעם בשנה כאשר אותו שכיר ממלא ומוסר לחשב את אותו טופס חשוב הנקרא טופס 101.

הטופס הזה הוא טופס חשוב מאד מאוד מכיוון שרשומים בו פרמטרים מסוימים כגון מצב משפחתי, מספר ילדים, מספר העבודות, וכל מיני פרמטרים המקנים הנחות במס באופן שוטף בתלוש המשכורת.
הבעיה הגדולה נוצרת היא דברים אישיים הקורים לאותו שכיר ומשפחתו במהלך השנה אך השכיר לא דואג לעדכן את חשב השכר באופן מידי כדי לקבל את ההנחה במס בתלוש המשכורת!

משיכת כספים מקרן השתלמות
משיכת כספי פנסיה ללא מס
אופקים מימוש זכויות

דוגמאות להחזר מס באינטרנט

דוגמה #1

משה עובד כשכיר בחברת הייטק מסוימת. משה החליט על דעת עצמו לתרום בהוראת קבע סכום מסוים כל חודש. מדינת ישראל נותנת הנחה בתלוש משכורת לאזרח התורם אך משה לא עדכן את חשב השכר על כך שהחל לתרום, לכן משה פספס החזר מס או במילים אחרות משכורת גבוהה יותר בתלוש המשכורת.

דוגמה #2

דוד עובד בחברה מסוימת בשנה מסוימת. דוד החל לחסוך בביטוח כל חודש באופן פרטי. דוד לא עדכן את חשב השכר במקום עבודתו על פעולה זאת, לכן דוד פספס משכורת גבוהה יותר בתלוש שלו.

דוגמה #3

משה הוא אבא לילד עם צרכים מיוחדים. מדינת ישראל מזכה בהנחה גדולה אזרחים עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. משה לא דאג לעדכן את חשב השכר או את מס הכנסה על כך שילדו הוא בעל צרכים מיוחדים. אף אחד לא רשות המיסים ולא חשב השכר במקום עבודתו של משה מעודכן כי משה הוא אבא לילד בעל צרכים מיוחדים לכן משה מפספס בענק הנחה אדירה במס שהוא משלם באופן שוטף.

בסדר אז לא ידענו ולא עדכנו אף אחד לא את רשות המיסים ולא את חשב השכר לגבי כל מיני פרמטרים ודברים אישיים שקרו לנו במהלך השנה איך נקבל את כספנו האבוד בחזרה. מדינת ישראל מודעת כי רובו המוחלט של הציבור לא מודע לגבי הפרמטרים האלה לכן המדינה ורשות המיסים נותנת אפשרות לבצע בקשה להחזר מס. הכוונה היא כל אזרח יכול ורשאי להגיש דוחות למס הכנסה ולבקש את כספו בחזרה. הדוחות האלה הם מעין הסבר לגבי אותם פרמטרים שלא עדכנו את הגורמים הרלוונטיים.

רשות המיסים נותנת לנו אפשרות לדרוש בחזרה החזרים של שש שנים אחורה כלומר להסביר למדינה לתקופה של שש שנים על כל מיני דברים שקרו לנו המזכים אותנו בכסף שלנו. כדי למלא את הדוחות הללו בצורה מקצועית על מנת שתקבלו את כספכם בחזרה פנו אלינו עוד היום בטופס צור קשר ובצעו החזר מס לשכירים באינטרנט.

פטור ממס על רווחי הון לנכה