צרו קשר לייעוץ חינם

  אחוזי נכות הם בעצם מספרים הקובעים את דרגת הפגיעה של פגימה או מחלה מסוימת בגוף האדם. דמיינו לעצמכם שאתם הולכים למסעדה ומקבלים תפריט, השניצל עולה X , הצ'יפס עולה Y, החומוס עולה Z. ככה זה גם במחלות ובפגימות. מדינת ישראל חוקקה את חוק ביטוח לאומי וקבעה אחוזי נכות בדרגות מסוימות.

  שאני כותב בעיות רפואיות אני מתכוון לבעיות חמורות כגון סרטן, בעיות לב, בעיות סכרת, המזכות באחוזי נכות גבוהים. מצד שני גם בעיות מינוריות כגון שיניים תותבות, טחורים, ורידים בולטים, ציפורן חודרנית מזכים באחוזי נכות נמוכים. אך אסור לזלזל ולהמעיט ראש באחוזים הנמוכים מכיוון שאפשר לצרף אותם לאחוזים הגבוהים וכתוצאה מכך לקבל זכויות גבוהות וכספים שמגיעים לנו. את אחוזי הנכות במדינת ישראל קובעים ועדות שונות.

  1. משרד הביטחון קובע אחוזי נכות.
  2. ביטוח לאומי קובע אחוזי נכות.
  3. לניצולי שואה נקבעים אחוזי נכות.
  4. מס הכנסה קובע אחוזי נכות.
  5. לחולי גזזת נקבעים אחוזי נכות.
  6. משרד הבריאות קובע אחוזי נכות.
  7. חולי פוליו נקבעים אחוזי נכות.

  חשוב לדעת שאזרח ישראלי אשר נקבעו לו אחוזי נכות ממקומות שונים ניתן לחברם ולהגיע לאחוזי נכות גבוהים המקנים זכויות וכספים רבים. אחוזי הנכות קובעים לנו בעצם את הזכויות הכספיות המגיעות לנו מהמוסדות השונים. האחוזים הנקבעים בוועדות יקבעו לנו את סכום הקצבה המגיעה לנו או את נחלת המקצוע המגיע לנו או את דמי הפגיעה המגיעים לנו.
  לדוגמא אחוזי הנכות הנקבעים לנו בוועדות מס הכנסה הם אשר יקנו לנו פטור ממס הכנסה .הכוונה שלא נצטרך לשלם יותר מס הכנסה. ובזכות אחוזי הנכות הנקבעים נקבל גם החזרי מס גדולים עד שש שנים אחורה. לצורך הדוגמא כיום אדם חולה סכרת אשר סובל בנוסף משני סיבוכים יכול להגיע ל65 אחוזי נכות. אדם עם שיניים תותבות עליונות ותחתונות יכול להגיע ל20 אחוזי נכות. אדם הסובל מדום נשימה כלומר נחירות והפסקות נשימה בשינה יכול לקבל עד 40 אחוזי נכות. אדם הסובל מאין אונות אימפוטנציה יכול להגיע לאחוזי נכות גבוהים. חולים שעברו בעיות בלב זכאים לאחוזי נכות גבוהים מאד.

  במידה ואתם סובלים מבעיות רפואיות שונות קשות או קלות פנו אלינו אנו נכנס לתפריט של ביטוח לאומי ונעדכן אתכם כמה אחוזי נכות מגיעים לכם וכמה כסף וזכויות מגיעים לכם.

  צרו קשר לייעוץ חינם

   כתיבת תגובה