ביטוח סיעוד הוא מונח רחב הכולל מגוון שירותים ותמיכות המסייעים לאנשים עם מוגבלויות ומחלות כרוניות לחיות באופן עצמאי עד כמה שניתן וליהנות מהטבות שונות כמו טיפול רפואי אישי, הנגשת מקום מגורים או מציאת מקום חדש. בישראל, ביטוח הסיעוד ניתן במסגרת קופת חולים או במסגרת של ביטוח פרטי, לו יש לדאוג במהלך החיים. כך או כך, כאשר יש צורך בכך, זכאי האדם לתבוע את כספי הביטוח כדי שיוכל לממן את ההוצאות החדשות שלהן הוא נדרש.

צרו קשר לייעוץ חינם

    ביטוח סיעוד יכול להיעשות במספר דרכים וכך למשל ישנן פוליסות היברידיות המשלבות ביטוח וחשבון השקעות. פוליסות אלו ישלבו בדרך כלל מרכיב ביטוחי המשלם גמלה יומית עם מרכיב השקעה שיכול לגדול עם הזמן. רכיב ההשקעה יכול לשמש לתשלום עבור שירותי הסיעוד הנדרשים, או שניתן למשוך אותו למטרות אחרות. עלות הביטוח הסיעודי עשוי להשתנות בהתאם לסוג הפוליסה, גובה הקצבה היומית וגיל המבוטח. ככלל, עלות הביטוח הסיעודי עולה ככל שהמבוטח מתבגר, מכיוון שמן הסתם הסיכון עבור חברת הביטוח עולה אף הוא.

    יש לזכור שבנוסף להפעלת הביטוח הסיעודי, קיימים עוד מספר גורמים וזכאויות העומדים לרשות המטופלים, אשר מצאו את עצמם במצב זה, בין אם באופן זמני ובין אן באופן קבוע. המטופלים יכולים לערב או להתחבר לעמותות שונות, אשר מספקות תמיכה ושירותים לאנשים עם מוגבלויות ומחלות כרוניות. ארגונים אלה יכולים לעזור למצוא את שירותי הסיעוד המתאימים ביותר, לספק סיוע כלכלי ולחבר בין אנשים המתמודדים עם אתגרים דומים. כמו כן ניתן להפיק תג נכה אשר מספק מספר הטבות כמו הנחות שונות, מקומות חניה ייעודיים והטבות כלכליות שונות. כדי לקבל את תג הנכה יש לעמוד במספר קריטריונים מקדימים כמו להית בעל מוגבלות קבועה המשפיעה על יכולת ההליכה, הראיה, השמיעה או התקשורתית. על האדם נושא התעודה להיות תושב ישראל ולספק את כל הראיות וההוכחות הרפואיות שיעידו על מצבו. באמצעות תג נכה וביטוח סיעוד, יכול האדם למקסם את כלל הזכויות המגיעות לו כדי להקל על עצמו ועל התמודדות בני המשפחה עם המצב החדש.

    צרו קשר לייעוץ חינם

      כתיבת תגובה