מצב בו נתקלים בסירוב לבקשה לקבלת תג נכה או גישה לחניונים מונגשים עקב בעיות התניידות מסוגים שונים, עלול להיות מייאש ומתסכל. עם זאת, ישנם צעדים שניתן לנקוט כדי לשנות את רוע הגיזרה, ולו רק באופן זמני, כדי לקבל את ההתאמות הנדרשות.

ראשית, אם אדם סורב לקבלת תג נכה, עליו להבין בתחילה את הסיבה מאחורי השלילה. ההתנגדות לנתינת התג עלולה לנבוע מתיעוד לא שלם או שגוי של המצב הרפואי, או חוסר הבנה של קריטריוני הזכאות. פנייה לרשות הרלוונטית הספציפית, על מנת לברר את הסיבות לשלילה ובקשת הדרכה על התנאים ועל הליך הקבלה, יכולה לתקן את המצב.

צרו קשר לייעוץ חינם

  אם ההתנגדות לקבלת התג מבוססת על מידע רפואי לא מדויק או אי הבנה של צרכי הניידות הנדרשים, חשוב לאסוף את כל המסמכים הרפואיים התומכים בבקשה. יש להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום הבריאות שיכולים לספק הערכות והמלצות מדויקות לגבי מגבלות הניידות כדי לחזק את התביעה לקבלת תג נכה. הצגת מידע מעודכן ומקיף לרשות הרלוונטית יכולה לסייע לנוגעים בדבר לשקול מחדש את הבקשה.

  במקרים בהם נמנעת גישה לחניות מונגשות, חיוני להתקשר לרשות הרלוונטית האחראית על אזור החניה כדי לברר את הנושא. הציגו את האתגרים הספציפיים העומדים בפניכם עקב מניעת מקום החניה הנגישה וספקו כל תיעוד הכרחי התומך בצורך ובדרישות. בקשו מהאחראים שיבדקו את ההחלטה שוב והציעו לספק ראיות נוספות במידת הצורך.

  שיתוף פעולה עם יועצים וחברות המתמחות בהוצאת תגי נכה, כמו אופקים, יאפשרו לכם להבין את התמונה הרחבה יותר ולייעל את תהליך הבקשה. תוכלו לקבל הדרכה, משאבים והסברה לגבי התהליך כדי שבסופו של דבר תוכלו לקבל תשובה חיובית לדרישתכם המוצדקת.

  צרו קשר לייעוץ חינם

   לסיכום, כאשר אדם עומד מול מצב בו הוא סורב לקבלת תג נכה, הוא עלול להיפגש עם מצב מאתגר ומכעיס. עם זאת חשוב להישאר תמיד מעודכן וליזום תגובה וערעור. על ידי הבנת הסיבות לסירוב, איסוף תיעוד רפואי מדויק, חיפוש אחר הדרכה מהרשויות הרלוונטיות ומינוף התמיכה מהארגונים המתמחים בכך, תוכלו לזכות במהרה בתג המיוחל.

   כתיבת תגובה