צרו קשר לייעוץ חינם

  לאורך השנים בהם עבדתם הפרשתם כספים רבים שישמשו אתכם בעת פרישתכם ויבטיחו לכם רווחה כלכלית בעת הזקנה. לעתים, עקב קשיים כלכליים או צורך דחוף אחר תוכלו לבצע משיכה של כספי פנסיה אלו על פי שיקול דעתכם.

  באופן כללי כספי הפנסיה הינם הפרשה חודשית המופרשת על ידי המעסיק והעובד כדי להבטיח קצבה חודשית ובטחון כלכלי לעובד בעת הגיעו לגיל פרישה. במקרה של שכיר העובד והמעסיק משתתפים בהפרשה ובמקרה של עצמאי ההפרשה מתבצעת על ידו. כספי הפנסיה מחולקים לשני חלקים, כספי תגמולים וכספי פיצויים. כספי הפנסיה ניתנים למשיכה בעת סיום ההעסקה במקום העבודה, ובכפוף לאישור המעסיק ותקנות מס הכנסה. כאמור, כספים אלו מיועדים לעת הפרישה ולכן משיכת כספי פנסיה מוגדרת כסכום הוני ומשיכתם שלא בהתאמה לתקנות מס הכנסה מוגדרת משיכה שלא כדין ותחויב במס בגובה של 35% ובמקרים אחרים במס של עד 47%.
  ניתן לבצע את משיכת כספי הפנסיה באופן עצמאי או באמצעות חברות המספקות שירות זה. מדוע כדאי לבצע זאת דרכנו? הליך משיכת הכספים הינו בירוקרטי ודורש התעסקות וזמן. בנוסף, כללי המשיכה הינם נושא מורכב וייתכן ואתם זכאים להקלות במס בעת המשיכה, או אף לפטור מלא, כל עוד תבצעו זאת בהתאם לכללים אלו. למשל, במקרה של בעלי הכנסות נמוכות, ניתן להגיש בקשה למשיכת הכספים מקרן הפנסיה עד תקרה מסוימת, אנו בחברת 'אופקים' המתמחים בנושאים ושירותים אלו נמצאים כאן לסייע לכם ולבחון האם וכיצד כדאי לבצע את משיכת כספי הפנסיה.
  באופן כללי, מכיוון שכספים אלו נועדו להבטיח את ביטחונכם הכלכלי בעת פרישה, עדיף שלא לבצע משיכת כספי הפנסיה.
  למרות זאת, ישנם מקרים כלכליים וצרכים דחופים אחרים המצדיקים את משיכת הכספים ואנו פה כדי לעשות זאת עבורכם. באופן כללי המסמכים הדרושים הם צילום תעודת זהות ואישור ניהול חשבון או המחאה בנקאית על שמכם ובעת משיכת כספי פיצויים לאחר סיום העסקה, גם טופס 161 מאת המעסיק. משיכת כספי פנסיה תבוצע עד 4 ימים ממועד הגשת הבקשה.

  צרו קשר לייעוץ חינם

   כתיבת תגובה